Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

„Co pro nás má vláda dělat?"

10. 05. 2017 0:39:02
Vláda je ustavena, alespoň je tak tomu, v každé demokratické zemi, za několika účely. Měla by garantovat svým obyvatelům, kteří ostatně vládu platí ze svých nemalých daní, několik zásadních věcí.

Měla by garantovat, v první řadě svým občanům bezpečnost, a to jak vnější, tak vnitřní, aby nemuseli na všechno co volně leží, hned dávat zámek, aby to někdo neukradl, a také vnější, aby občané neměli pocit strachu, že sem vpadne nějaká horda a obsadí zemi. Také by měla garantovat finanční jistotu, že nepadne měna, a lidé opakovaně nepříjdou o své úspory. Potom by měla garantovat lidem pocit štěstí, pocit, že jejich práce není nadarmo, pocit, že to co vytvoří, nepříjde nazmar.
A co dělá tato vláda a ostatně všechny předchozí vlády od roku 1948? Nechají v naší zemi řádit cizí armády, cizí rozvědky a cizí kapitál. A to i po roce 1989. Cizí rozvědky se zde chovají jako doma a cizí kapitál se tady chová jako na dobytém území. Neplatí svým zaměstnancům odpovídající mzdu, za jejich práci, jakmile mají možnost, odvedou svůj zisk, pryč z této země. A vláda ještě připustí, aby se ke svým zaměstnancům chovali jako k námezdní síle, jak za ranného kapitalismu. Ostatně, aby si mohla vláda vozit své prdelky v audinách a mercedesech postupně prodala všechno, co bylo po léta bohatství této země, nebo co bylo po staletí bohatstvím rodin, co pro tuto zemi mnoho vykonali. Když, už jim to předchozí vlády za dob komunismu sebrali, neměly ty nastupující, nijakou zvláštní potřebu se zasadit, aby majetek co byl těmto rodinám ukraden, něco vrátila. Vrátila jim jen část, co musela. V podstatě tolerovala zlodějinu.
Dělá tato vláda, z uvedených činností, něco pro Vás? Cítíte se bezpečně, v této zemi, cítíte, že jsou v bezpečí Vaše peníze, cítíte, že tento stát netoleruje každou zlodějinu? Určitě ne. V této zemi vlastně panuje chaos a anarchie. V podstatě by jste tuto vládu mohli dát Pirátům a vyšlo by to nastejno.
Kdo za to může? Můžeme si za to sami. Opakovaně volíme za své představitele lidi, co se nám smějí do obličeje, chovají se sprostě, neurvale a jakmile mají možnost, něco ukradnou a zpronevěří.
Ale ono jim to prochází, vlastně několik let. Napřed všem říkali, že si musíme utahovat opasky, že tato země nemá takovou produktivitu, jako ostatní země. Dobře, to lze tvrdit deset let, možná dvacet, ale ne dvacet sedm let. Co tím způsobili? Nechali, tuto kdysi bohatou zemi zchudnout. Tedy lépe řečeno, jejich obyvatele. Výsledek se neprojeví hned, ale právě za těch dvacet sedm let, je to už poznat. Lidé tu během svého produktivního věku, nedosáhnou k tomu, aby se zabezpečili na zbytek života. A nevěřte tomu, že někomu z Vás patří ty domy, auta a jiné statky, co teď máte k dispozici. Nepatří. Většinou patří, nějakým bankám či jiným finančním ústavům a nebo i jednotlivcům, o jejichž morálním profilu, si myslím své. Netřeba jmenovat, ale věřte, že lidé, kteří ke svému majetku přišli poctivě, se nemají potřebu schovávat.
Jistě je tady spousta podnikatelů i firem, kteří vybudovali to své téměř z ničeho, ale většina kapitálu, zůstala za nehty hrstce lidí, kteří většinou přišli ke svému neuvěřitelnému mění, nějakým záhadným způsobem. Když to řeknu natvrdo, tak to sprostě ukradli.
Hledáte návod, jak z toho všeho ven, jak napravit ty věci vykloubené z kloubů. Ten je v této situaci těžké najít, jednak je možná spousta věcí nevratných, a jednak není ani vůle, ve Vás samotných, něco změnit.
Jistě je zde pár lidí, kteří se bez tohoto systému obejdou, mají to štěstí, ale většina ne. A od toho je každý stát ustanoven, aby i pro toho posledního, našel řešení. A to nedělá, a nedělá to ani tato vláda, ani tento parlament, ani senát a už vůbec ne prezident. Vláda je banda rozhádaných kluků, bez jakékoliv zodpovědnosti, kteří si vyřízují účty mezi sebou, a na tento lid z vysoka prdí, parlament je v podstatě stejná banda jako senát a jen se starají, aby dostali své náhrady a mohli si tak naplánovat za své funkční období, tu postavení dvoupatrového domečku a ti co mají už domeček postavený, postavení bazénku k němu. A prezident? Škoda mluvit, je mi líto toho stárnoucího muže, kterému utíká jeho zdraví a síla pod prsty a svojí životní hořkostí otravuje celou tuto zemi.
Možná že Vám někdo vystaví účet, a možná už brzy. Možná, že těmto haštěřícím starcům a lidem co vlastně nikdy nepracovali, někdo vystaví účet. A myslím, že to budou opět Vaše děti, kteří Vám vyčtou, že jste všechno nechali dojít, až do tak absurdního konce. Ale třeba, máte ještě šanci to napravit. Věřím v to.

Autor: Petr Dolejš Koch | středa 10.5.2017 0:39 | karma článku: 15.32 | přečteno: 521x

Další články blogera

Petr Dolejš Koch

„Poslední varování před volbami II."

Nevím, jestli tento můj článek změní na poslední chvíli chování voličů, ale cítím jakousi morální povinnost toto varování napsat.

27.9.2017 v 15:22 | Karma článku: 19.27 | Přečteno: 1418 | Diskuse

Petr Dolejš Koch

„Rozkaz zněl jasně: Sundejte Krndu."

V úterý 15.8. 2017, jsme se šli najíst s přítelkyní na Újezd do mexické restaurace, a protože Kampa je, co by kamenem dohodil, chtěl jsem jí ukázat, onu zmíněnou expozici o povodních a ejhle.

20.8.2017 v 22:28 | Karma článku: 22.90 | Přečteno: 1493 | Diskuse

Petr Dolejš Koch

„Kterak Krnáčová zachránila Prahu."

Obdivuji místní politiky, kteří dovedou svojí fotku, lidově řečeno „vesrat", kamkoliv. Praha, sobota, 12.8. 2017, převážně oblačno, možnost srážek: 10%. Jdeme se s Alexem, opět proběhnout po parku Kampa a ejhle, koho nevidíme.

12.8.2017 v 20:24 | Karma článku: 33.65 | Přečteno: 1716 | Diskuse

Petr Dolejš Koch

„Případ Ing. Karla Šlechtová."

Tak jsme zase na chvíli slavní. MotoGP v Brně, sledují venku ve světě, když tam přijede opravdová závodní elita, jinak si většina lidí myslí, že Brno je nějaký ostrov.

9.8.2017 v 10:58 | Karma článku: 35.42 | Přečteno: 3089 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zbyšek Hlinka

„Veselé“ příhody s hygienickou stanicí – jednání v omylu

Po návštěvě úřadu jsem se ocitl v patové situaci. Předělání projektu (natož pak stavby) nepřicházelo v úvahu z finančních důvodů. Jednání obou úřednic bylo natolik přesvědčivé, že jsem nabyl dojmu,

22.10.2017 v 19:06 | Karma článku: 12.71 | Přečteno: 410 | Diskuse

Richard Siemko

Svoboda a přímá demokracie s jedinou podmínkou

Je docela smutné, když nás na naše nelogické jednání musí upozornit napůl cizinec. Naše tradiční strany v tomto selhaly.

22.10.2017 v 17:08 | Karma článku: 31.95 | Přečteno: 1392 | Diskuse

Jakub Zeman

Proč urážet někoho s opačným názorem ve volbách?

V pátek a včera proběhly v České republice volby do poslanecké sněmovny. Ať se to někomu líbí nebo ne, byly demokratické. A právě to se spoustě lidí v „demokratické“ České republice očividně nelíbí.

22.10.2017 v 16:00 | Karma článku: 33.98 | Přečteno: 887 | Diskuse

Karel Ábelovský

Kostky jsou vrženy

... a co bude dál, záleží ne na všech, ale na mnoha aktérech volebního klání, které pravda z dnešního pohledu, nebylo asi příliš šťastné - ale po bitvě, bývá mnohý generál, jak se říká. 3 + 1 osobní postřeh k výsledku voleb.

22.10.2017 v 12:30 | Karma článku: 17.85 | Přečteno: 640 | Diskuse

Richard Siemko

Volby 2017 a chytrému napověz, hloupého trkni

Vždy po volbách si dám tu práci, že si spočítám, kolik vlastně údajné parlamentní strany získaly skutečných hlasů v procentech z počtu oprávněných voličů.

22.10.2017 v 12:12 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 2028 | Diskuse
Počet článků 90 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 939

Tento blog je určen především pro čtenáře s přiměřenou inteligencí, případní diskutující se drží tématu a zdrží se invektiv.

Kreativní ředitel, režisér, producent, textař, hudební skladatel a vydavatel. InstagramNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.